Pediatrs

Valsts apmaksātās pediatra konsultācijas bez ģimenes ārsta nosūtījuma sniedz dr. Ludmila Golunova.

Pediatrs ir ārsts, kurš rūpējas par bērnu veselīgu augšanu un attīstību, pasargāšanu no  slimībām un traumām, kā arī slimību agrīnu atpazīšanu, ārstēšanu un bērnu atveseļošanu.

Konsultācija var būt nepieciešama arī šādos gadījumos:

• ja bērnam ir ilgstošas sūdzības (bieža slimošana, ilgstošs klepus, vēdera sāpes, slikta svara dinamika, aizkavēta augšana, neskaidras izmaiņas analīzes).
• vecākiem ir jautājumi vai bažas par bērna attīstību, uzvedību, ēšanas paradumiem, dienas režīmu, miega traucējumiem.

Konsultācija ietver sevī sarunu ar vecākiem, bērna apskati un analīžu izvērtēšanu. Tiek izvērtēta bērna svara un auguma atbilstība vecumam. Var tikt nozīmētas papildus analīzes, speciālistu konsultācijas vai izmeklējumi. Pediatrs ir speciālists, kurš ne tikai ārstē bērnus, kad tie saslimst, bet ir arī kā konsultants, kurš pastāsta jaunajiem vecākiem, kā pareizi ēdināt, turēt, celt un nesāt bērniņu, dot padomus , kad ir un kad nav vērts uztraukties par vienu vai otru simptomu, izglīto vecākus par slimību profilakses pasākumiem un veselību veicinošiem faktoriem.

Uz konsultācijām un izmeklējumiem var pieteikties pa tālruņiem reģistratūrā: darba dienās: 8.00 – 19.00, tālr. 65422450; 65422153