Ārstniecīsko dūņu terapija

Ārstniecisko dūņu terapiju var saņemt ar ārsta speciālista vai rehabilitologa nosūtījumu bērni un pieaugušie kā maksas pakalpojumu.

Dūņas ir unikāls dabas „dzīvs” produkts, kas sācis veidoties pirms 2000 gadiem, sadaloties floras un faunas produktiem, līdz ar to tajā atrodas daudz mikroorganismu. Ārstniecisko efektu rada dūņu bioloģiskā, termiskā, ķīmiskā un mehāniskā darbība.

Terapijas laikā:

• audi un šūnas tiek apgādātas ar lielāku skābekļa un barības vielu daudzumu;
• paātrinās vielmaiņas procesi un no organisma tiek izvadītas kaitīgās vielas;
• aktivizējas hormonālā darbība un imūnā sistēma.

Dūņu terapijai ir izteikta reģenerējoša, relaksējoša, pretiekaisuma, tūsku mazinoša un sāpes remdējoša iedarbība, tāpēc to dažkārt izmanto kā alternatīvu pretsāpju, pretiekaisuma un nomierinošiem medikamentiem.

Dūņu procedūras īpaši ieteicamas:

• Kustību/ balsta aparātu saslimšanu (artrīts, poliartrīts, traumu sekas, osteohondroze, radikulīts)
• Perifērās un centrālās nervu sistēmas traucējumu un elpošanas sistēmu saslimšanu gadījumā.

Dūņām praktiski nav novērojama alerģiska reakcija, tomēr dūņu terapiju nedrīkst pielietot akūtu iekaisumu, asinsrades orgānu slimību, tuberkulozes, audzēju gadījumā, kā arī, ja ir infekcijas slimības un kāju vēnu varikoze.

Pakalpojumus sniedz fizikālās terapijas un rehabilitācijas māsas: Vera Timohova, Fiodosija Kalašņikova, Jeļena Orbitāne, Nataļja Stepanova, kā arī Žanna Vilcāne – sertificēta apakšspecialitātē “Fizikālās terapijas metodē”. 

Pakalpojumu sniedz darba dienās, pierakstīšanās 308. kabinetā vai zvanot reģistratūrā – tālr.65422450, 65422153