Sporta medicīnas centrs

Sporta medicīnas centra veselības aprūpes pakalpojumi

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, sportists valsts apmaksātu padziļināto profilaktisko pārbaudi var saņemt vienu reizi kalendārajā gadā. Pirms nosūtīt sportistu veikt medicīnisko pārbaudi, sporta organizācijai ir jāpārliecinās, vai sportists jau kalendārajā gadā nav veicis medicīnisko pārbaudi.

Lai pierakstītos uz padziļināto medicīnisko pārbaudi, lūdzam zvanīt: + 371 65471059, vai rakstīt uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Padziļinātas profilaktiskās pārbaudes un konsultācijas sportistiem un bērniem ar paaugstinātu fizisko slodzi sniedz sertificēts sporta ārsts Valērijs Bulavskis.

Valsts apmaksāta medicīniskā pārbaude tiek nodrošināta:

  • Sportistiem no 10 gadu vecuma līdz 17 gadu (ieskaitot) vecumam (izņemot sporta veidus, kas nav saistīti ar fizisku slodzi un sporta veidus ar zemas intensitātes fizisko slodzi – biljards, boulings, bridžs, dambrete, šautriņu mešana, galda hokejs, golfs, kērlings, korespondencšahs, makšķerēšana, minigolfs, novuss, šaušana (ar fiksētu vai kustīgu mērķi), lidmodeļu sports, petanks un šahs)
  • Sportistiem, no 8 gadu vecuma līdz 17 gadu (ieskaitot) vecumam, kas nodarbojas ar daiļslidošanu, sporta dejām, mākslas un sporta vingrošanu.

Pilna asins aina bez EGĀ un urīna analīze

Urīna analīzes jāsavāc mājās pirms braukšanas sterilā aptiekas trauciņā. Pirms analīžu nodošanas var ēst un dzert.

Redzes pārbaude

Redzes pārbaude izmantojot redzes tabulu vai sportists var uzrādīt pēdējā gada laikā saņemtu acu ārsta izrakstu.

Fizisko un funkcionālo spēju noteikšana pēc EUROFIT metodes

EUROFIT metode ir testu komplekss, kurā ietilpst antropometriskie rādītāji, motorās gatavības un kardiorespiratoro spēju noteikšanas testi. EUROFIT motorās gatavības testi tiek veikti sportistiem no 10 – 17 gadu (ieskaitot) vecumam.

Savukārt viens no antropometriskajiem rādītājiem ir ķermeņa masas noteikšana izmantojot ķermeņa masas analizatoru X-Scan Plus II. Ar ķermeņa masas analizatoru nosaka tauku kopējo daudzumu (kg), beztauku ķermeņa masu (kg), kopējo ķermenī esošā ūdens daudzumu (kg), kaulu minerālvielu daudzumu (kg), muskuļu masu (kg). Ķermeņa masas analīzi veic sportistiem tikai no 10 gadu vecuma. Līdz 10 gadu vecumam nosaka auguma garumu, ķermeņa svaru un aprēķina ķermeņa masas indeksu.

Fiziskās slodzes tests ar elektrokardiogrāfijas 12 novadījumu pierakstu pirms un pēc nedozētas slodzes

Fiziskās slodzes tests ar elektrokardiogrāfijas 12 novadījumu pierakstu pirms un pēc nedozētas slodzes (2 minūšu skrējiens) vai dozētas slodzes (veloergometrijas tests PWC170, sportistiem, kuru augums ir no 150 cm).

Sporta ārsta konsultācija

Sporta ārsta konsultācija, kurā sporta ārsts novērtē fizisko attīstību, sirds un asinsvadu, balsta un kustību, elpošanas un citu orgānu sistēmu fizisko un funkcionālo stāvokli, adaptāciju un kontrindikācijas paaugstinātai fiziskajai slodzei, kā arī piemērotību izvēlētajam sporta veidam, pamatojoties uz izmeklējumiem un atzinumiem, iedala sportistu attiecīgajā klīniski funkcionālā grupā un izsniedz izrakstu un konsultanta slēdzienu. Ja nepieciešams, sporta ārsts nozīmē papildus izmeklējumus un speciālistu konsultācijas.