Rehabilitologs

Valsts apmaksātās rehabilitologa konsultācijas bērniem ar ģimenes ārsta vai ārsta –speciālista nosūtījumu sniedz dr. Gaļina Sviridova un dr. Lorita Rižakova.

Ja bērnam ir paaugstināts vai pazemināts muskuļu tonuss, ķermeņa asimetrija, gūžu displāzija, neiroloģiskas un ģenētiskas slimības, tad rehabilitologa konsultācija ir ļoti vajadzīga, lai speciālists varētu izstrādāt individuālu medicīniskās rehabilitācijas plānu. Tikai rehabilitologs ir tiesīgs izsniegt nosūtījumu valsts apmaksātas medicīniskās rehabilitācijas saņemšanai!

Rehabilitologs jeb fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārsts veic profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu, rehabilitācijas plāna sastādīšanu/vadīšanu visu vecuma grupu cilvēkiem ar izmaiņām, ko radījušas slimību un traumu sekas.

Konsultācijas laikā pacients tiek iztaujāts un izmeklēts. Lai rehabilitācija būtu efektīva, liela nozīme ir prasmīgai funkcionēšanas ierobežojumu novērtēšanai, pacienta rehabilitācijas potenciālam, kā arī ārsta un pacienta savstarpējai sadarbībai. Lai vizīte būtu pilnvērtīgāka, jāņem līdzi veiktie izmeklējumi un ārstu konsultantu slēdzieni. Tāpat būtiski sniegt pilnīgu informāciju par jau veikto ārstēšanu un lietotajiem medikamentiem.

Pēc pacienta izmeklēšanas un iepazīšanās ar iepriekš veiktajiem izmeklējumiem un ārstēšanu, ārsts precizē pacienta funkcionālos traucējumus un izvērtē medicīniskās rehabilitācijas nepieciešamību, veidu un iespējas. Noslēgumā tiek sastādīts rehabilitācijas plāns, ko saskaņo ar pacientu un viņu vecākiem, jo tam jāatbilst pacienta vajadzībām un reālajām iespējām.

Taču ne visas ārsta konsultācijas noslēdzas ar nosūtīšanu pie funkcionālā speciālista. Palīdzību iespējams sniegt arī konsultācijas veidā, pastāstot, kādi izmeklējumi veicami, kā maināms dzīvesveids un kādas var būt pacienta aktivitātes, kā arī ordinējot medikamentus.

Uz konsultācijām un izmeklējumiem var pieteikties pa tālruņiem reģistratūrā: darba dienās: 8.00 – 19.00, tālr. 65422450; 65422153